آل‌سعود همان سناریوی بحرین و یمن را برای لبنان در سر دارد

«محمدحسن آصفری» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه تاریخ معاصر لبنان نشان می‌دهد هر مرتبه که دولت در این کشور کنار رفته، مدت زیادی طول کشیده است تا دولت جدید جایگزین آن شود، گفت: در یکی از همین نمونه‌ها، دیدیم که رئیس چمهور اخیر لبنان زمانی روی کار آمد که بیش از دو سال این کشور در بلاتکلیفی به سر می‌برد و احزاب و گروه‌های لبنانی با هم توافق نمی‌کردند که دولت مستقلی روی کار بیاید تا دغدغه‌های مردم را پیگیری و مرتفع کند.

وی با بیان اینکه برخی از کشورها از بی ثباتی در لبنان نفع می‌برند و دوست دارند همیشه در این کشور آشوب باشد تا در سایه این هرج و مرج، صهیونیست‌ها بتوانند به اهداف شوم خودشان دست پیدا کنند و به شهرک‌سازی‌های خود ادامه دهند، عنوان کرد: پشت صحنه فشاری که به سعد حریری برای استعفا آورده شد، مردم لبنان نبودند بلکه یک جریان بیرونی در لبنان تلاش کرد تا این کشور مثل چندین مرتبه گذشته، باز هم بی‌ثبات باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با بیان اینکه با استعفای سعد حریری قطعا مسائل لبنان حل نخواهد شد، گفت: سعد حریری به جای اجرایی و برآورده کردن خواسته‌های معترضان واقعی لبنانی نظیر مشکلات بیکاری و گرانی، استعفا داد و پشت پرده این استعفا قطعا در آینده روشن خواهد داشت.

آصفری با بیان اینکه اگر دستگاه‌های امنیتی لبنان دنبال کنند، روشن خواهد شد کسانی از استعفای سعد حریری بیشترین نفع را می‌برند که در بیرون از لبنان هستند، گفت: متضرر اصلی استعفای سعد حریری از نخست وزیری، مردم لبنان خواهند بود.

وی در ادامه با بیان اینکه قطعا نقش عربستان سعودی در ماجرای اخیر لبنان در آینده مشخص خواهد شد، گفت: اطمینان دارم که جعبه سیاه ارتباط استفعای سعد حریری با آل‌سعود روزی برای همگان روشن می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در پایان با بیان اینکه مردم لبنان نباید اجازه سوءاستفاده را به فرصت‌طلبان سعودی بدهند، گفت: عربستان قطعا همان سناریویی را که در بحرین و یمن اجرا کرد و به این کشورها لشکرکشی کرد را در خصوص لبنان هم در ذهن دارد و مترصد یک فرصت است تا همان سناریو را اجرا کند.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه