نفت اوپک ۶۲ دلاری شد

به گزارش مشرق، سازمان کشورهای تولیدکننده و صادرکننده نفقیمت نفت اوپک نیز در دوشنبه به ۶۶.۴۳ دلار در هر بشکه رسید و در روز سه شنبه تا ۶۷.۸۸ دلار در هر بشکه نیز بالا رفت.

اما پس از آن در آخر هفته به دنبال کاهش قیمت در بازارهای جهانی، قیمت نفت اوپک نیز کاهش یافت. این روند کاهشی ادامه یافت تا قیمت نفت اوپک به ۶۲.۳۱ دلار در هر بشکه رسید.

در آخرین روز کاری بازارهای جهانی یعنی جمعه، نفت برنت با ۸۳ سنت کاهش ۶۱.۹۱ دلار فروخته شد و نفت خام آمریکا با ۵۰ سنت کاهش ۵۵.۹۱ دلار معامله شد.

نفت برنت تا ۶۰.۷۶ دلار و نفت خام آمریکا نیز تا ۵۴.۷۵ دلار کاهش یافته بودند.

نفت برنت طی هفته گذشته ۳.۷ درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش هفتگی از اوایل ماه آگوست به شمار می‌رود.

نفت خام آمریکا طی هفته گذشته ۳.۶ درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش از نیمه ماه جولای به شمار می‌رود.

پس از انتشار اخباری مبنی اینکه دولت آمریکا در حال بررسی احتمال خارج کردن شرکت‌های چینی از بورس آمریکاست، قیمت نفت به همراه دارایی‌های با ریسک بالا کاهش یافت.

همچنین از دیگر مواردی که بر قیمت نفت تاثیر گذاشت این بود که وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه گزارش داد عربستان با یک آتش‌بس جزئی در یمن موافقت کرده است.

همچنین آژانس بین‌الملل اعلام کرد احتمال برآوردش برای تقاضای نفت در جهان در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ را کاهش خواهد داد.

به دنبال تحریم واحدهای شرکت کاسکوی چین به علت حمل نفت خام ایران، هزینه حل نفت از غرب آسیا به شرق آسیا ۲۸ درصد افزایش یافت.

کشتی‌های کاسکو ۷.۵ درصد ناوگان دریایی نفتکش‌های غول‌پیکر جهان را در اختیار دارد.

بیشترین قیمتی که تاکنون برای سبد نفتی اوپک ثبت شده برابر با ۷۴.۰۴ دلار است که در ۲۵ آوریل ۲۰۱۹ رقم خورد. این نوع نفت سال ۲۰۱۹ را با قیمت ۵۲.۱۴ دلار در هر بشکه آغاز کرد که کمترین قیمت آن از ابتدای امسال به شمار می‌رود.ت خام اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان پنج‌شنبه ۴ مهر با ۴ سنت کاهش ۶۲.۳۱ دلار در هر بشکه فروخته شد.

;
دیدگاه خود را ارسال کنید


دیدگاه